Wiosenne surówki z warzyw i owoców

Wiosenne surówki z warzyw i owoców

Wiosna obfituje w świeże owoce i warzywa, z których można przyrządzić dania obiadowe lub dodatki do potraw. W asortymencie naszego sklepu pojawiło się wiele gatunków warzyw i owoców, a także oferowane już wcześniej kiszonki własnej produkcji. Będą one doskonałą bazą do zrealizowania przepisów na szybką sałatkę lub surówkę.

Sałatka czy surówka? 

Jeśli chodzi o definicję, to za surówkę pierwotnie uważało się potrawę z surowych warzyw, najczęściej stanowiącą dodatek do obiadu. Popularne surówki to colesław (z surowej kapusty głowiastej) lub z marchewki. Do surówek używa się niekiedy również kiszonek (najczęściej kapusty). Sałatka to pojęcie o szerszym znaczeniu, rozumiana jako potrawa z przeróżnych – niekoniecznie surowych – składników, takich jak mięso, ryby, gotowane warzywa, sery, owoce i inne. 

Obecnie określeń “surówka” i “sałatka” – używa się wymiennie, a ich pierwotne znaczenia i sztywny podział zatarły się. Na potrzeby naszego wpisu blogowego będziemy bazować na tym, po jakich słowach częściej użytkownicy wyszukują na nie przepisów – może się zatem zdarzyć, co widać w pierwszym przepisie poniżej, że połączenie surowego selera i jabłka to sałatka, a nie surówka. 

3 przepisy na wiosenną sałatkę 

Przepis na sałatkę z selera i jabłka

Składniki

Wykonanie 

Do sałatki z selera i jabłka można również dodać odrobinę majonezu (samego lub wymieszanego 1:1 z jogurtem, by była lżejsza), wielbiciele słodkich smaków dosypują rodzynki i cukier. 

Przepis na sałatkę ziemniaczaną

Składniki

Wykonanie

Sałatkę ziemniaczaną podaje się na zimno, a gdy nie jest konsumowana, należy schować ją do lodówki. Ta sałatka ma setki wariantów – do powyższego, podstawowego przepisu  można również dodać boczek, suszone pomidory, ogórki konserwowe lub kiszone, brokuły lub awokado i jajko. 

Przepis na sałatkę z buraków i ogórków kiszonych

Składniki

Wykonanie

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
download xiomi firmware
Download WordPress Themes
free download udemy paid course